İTÜMOBİLV4

ANDROID ve IOS CİHAZLAR İÇİN

İTÜMobil Uygulaması yenilenen arayüzü, yenilenen altyapısı ve yeni özellikleri ile yayında

İTÜMobil Uygulaması yenilenen arayüzü ve yeni özellikleri ile yayında...
  •   İTÜ kimliklerinize dair bilgileri ve kart bakiyenizi görüntüleyebilir,
  •   Öğrenci Bilgi Sistemi entegrasyonları ile dönem içi notlarınızı, dönem sonu notlarınızı, yoklama gibi bilgilerinizi takip edebilir,
  •   Dijital kartvizitinizi kullanabilir,
  •   Karanlık temayı kullanarak farklı bir kullanım deneyimi yaşayabilir,
  •   Diğer birçok özelliği de kullanabilirsiniz.

İTÜ Mobil Gizlilik Politikası

Kişisel verilerin işlenmesinde, özellikle özel hayatın gizliliği olmak üzere kişisel hak ve özgürlükleri koruma amacı güden 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK” veya “Kanun”)’nun “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” başlıklı 10. maddesi ile 10 Mart 2018 tarih ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ uyarınca işbu Aydınlatma Metni ile İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Avukat Portalı'nın işletilmesinde işlenen kişisel verileriniz hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

İşbu Gizlilik Politikası, İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Mobil uygulamasına erişim sağlayacak kişilerin Mobil Uygulamayı cihazlarına yüklemesi ile birlikte yürürlüğe girecektir.

İşbu Gizlilik Politikası, İTÜ Mobil’in Mobil Uygulama kapsamındaki hizmetlerden kullanıcıları yararlandırmak amacıyla Kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması ve işlenmesine ilişkin hükümleri içermektedir. İTÜ Mobil, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman Mobil Uygulamasında yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. İTÜ Mobil’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, mobil uygulamada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Kullanıcıların mobil uygulamadan ayrılmak istemesi durumunda, uygulamayı cihazından kaldırması yeterli olacaktır.

Bilgilerin Kullanılması: İTÜ Mobil olarak kullanıcıların uygulama kullanım süreleri boyunca veri girişinde bulundukları bilgileri ve uygulama içinde gerek duyulan zamanlarda (uzaktan (online ders) yer bildirimi ve ders yoklamaları) alınmakta ve cihaz konum bilgileri depolama alanlarında tutulmamaktadır. Bu veriler İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi ve Ninova ile senkronize olarak çalıştırılmaktadır. Uygulama üzerinden kart, şifre ve benzeri bilgiler kaydedilmemektedir.

Bilgilerin Paylaşılması: İTÜ Mobil olarak Mobil Uygulama içerisindeki kullanıcıya ait bilgiler üçüncü taraflar ile paylaşılmayacaktır.

Kullanıcı İzinleri: Uygulamanın özelliklerinin cihaz ile uyumlu çalışabilmesi için Kullanıcı tarafından onaylanması gereken ve onaylanmadan alınmış izinlerdir.

İzinler

Depolama İzni: Bu izin, cihazın belleğinde uygulamaya ait verilerin saklanmasına imkan tanımaktadır.

Arka planda konum izinleri: Bu izin, acil yardım hizmetinin çalışması için kullanılır.

Push Bildirimleri İzinleri: Bu izin, uygulama içerisinde yeni bir mesajın anlık olarak alınabilmesi için kullanıcı tarafından kabul edilen bir izindir.
Marka ve Telif Hakkı: İstanbul Teknik Üniversitesi adına kayıtlı İTÜ Mobil'e ait (Mobil Uygulamanın; tasarım, metin, imge ve diğer kodlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm elemanlarının) izinsiz kullanılması, çoğaltılması, kopyalanması, depolanması ve kanuna aykırı diğer bütün haller, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca kullanıcının sorumluluğuna yol açar. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle İTÜ Mobil'e marka ve logosunun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olurlar.

İTÜ BİDB tarafından geliştirilen İTÜ Mobil uygulaması, Akademik personel, İdari Personel ve öğrencilerden oluşan kullanıcıların İTÜ bünyesindeki hizmetlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış ve yazılmıştır.

Burada belirtilen koşullarla ilgili görüş ve önerilerinizi, mobil@itu.edu.tr mail adresinden veya yardim.itu.edu.tr adresinden bize iletebilirsiniz.